Şiir Dinletisi Yapıldı

tarih01.10.2014 09:48 — Fotoğraf, Haber,

 Bayrak şairi Arif Nihat Asya anısına Bayrak temasıyla organize edilen 22. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları kapsamında şiir dinletisi yapıldı.

            Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan geceye, Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Elazığ Milletvekilleri Sermin Balık, Şuay Alpay, Zülfü Demirbağ, Elazığ Belediye Başkanvekili Asım Nazırlı, Fırat Üniversitesi Rektörü Kudbettin Demirdağ, kurum ve kuruluşların müdürleri, yurt dışından ve yurt içinden çok sayıda şair ve şiir severler katıldı.

Programda Azerbaycan, Irak, Gürcistan, Gagavuzya, Altay Cumhuriyeti, Kırım, Kırgızistan, Özbekistan, Tataristan, Kazakistan'dan katılan şairler ile birlikte Türkiye’den Cemal Safi, Cansın Erol, Ali Akbaş, Hikmet Yavuz, Emel Demirezen, Hakan İlhan Kurt, Fazıl Ahmet Bahadır, Abdulkadir Nurgördük, Yıldız Tokgöz, M. Faik Güngör, Gürhan Gürses, Mehmet Aycı ve Sıtkı Caney’de  “ Bayrak” temalı şiirlerini okuyarak davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı.


            Programın sonunda Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak Kazakistanın milli şairlerinden olan  Yesdaulet Ulybek’in 60. Yaş gününü kutlarken programa katılan şairlere  “ 22. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları” anısına plaket takdim etti. Yurt dışından gelen davetliler de Vali Ömer Faruk Koçak, Milletvekilleri Sermin Balık, Şuay Alpay ve Zülfü Demirbağ yöresel kıyafet hediye etti. Hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından program sona erdi.
Bir önceki konu başlığımıza göz atmak isterseniz tıklayınız : Şairler Yürüyüşü Yapıldı