18. Hazar Şiir Akşamları Hazırlıkları Başladı

tarih05.01.2010 04:12 — Haber,
18. Hazar Şiir Akşamları Hazırlıkları Başladı

18. Hazar Şiir Akşamları Hazırlıkları Başladı

Ülkemizin ve Türk dünyasının kültür hayatına önemli katkılar sağlayan, aramızdaki dostluk ve kardeşlik bağının kuvvetlenmesine ve örnek insanların hatırlanmasına vesile olan 18. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları'nın için hazırlık çalışmalarına başlandı.

Türkiye'de şiir ve edebiyat dünyasının ilgi odağı haline gelen en uzun soluklu etkinliklerden biri olan Hazar Şiir Akşamları'nın bu yıl gerçekleştirilecek olan 18. için hazırlık çalışmalarına başladı. Organizasyonun tertip komitesini oluşturmak üzere 6 Ocak 2009 Çarşamba günü saat 15.00’te Elazığ Valiliği toplantı salonunda bir toplantı yapılacak.

Elazığ Valisi Muammer Erol başkanlığında yapılacak toplantıya şiir akşamları etkinliklerine destek veren Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ile kültür sanat camiası ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri davet edildi. Tertip komitesinin teşkil edileceği toplantıda, şiir akşamlarının kimin adına yapılacağı, Türk Dünyası Hizmet Ödülleri adaylarının tespiti, etkinliğin yeri ve zamanı gibi konular ele alınacak. Toplantıya dileyen ve katkı sunmayı isteyen herkesin katılabileceği, konuyla ilgili gelişmelerin sitemizden takip edebilirsiniz...

 
Bir önceki konu başlığımıza göz atmak isterseniz tıklayınız : 17. Uluslar Arası Hazar Şiir Akşamları Sona Erdi.