18. Hazar Şiir Akşamları 1. İstişare Toplantısı Yapıldı

tarih08.01.2010 09:34 — Haber,
18. Hazar Şiir Akşamları 1. İstişare Toplantısı Yapıldı

Ülkemizin ve Türk dünyasının kültür hayatına önemli katkılar sağlayan, aramızdaki dostluk ve kardeşlik bağının kuvvetlenmesine ve örnek insanların hatırlanmasına vesile olan Uluslararası Hazar Şiir Akşamları'nın için hazırlık çalışmalarına başlandı.

Hazar Şiir Akşamları'nın içeriğini görüşmek ve yol haritasını belirlemek üzere Elazığ Valiliği toplantı salonunda bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ali Şekerdağ, ilgili kurumların temsilcileri, kültür sanat camiası ile sivil toplum örgütlerinin yetkilileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Muammer Erol, etkinliğin Elazığ’ın tanıtılması açısından büyük önem ifade ettiğini belirtti. Vali Erol daha sonra sözü etkinliğin içeriğine dair görüşlerini ifade eden katılımcılara bıraktı.

Yapılan görüş alışverişinin ardından bir değerlendirme yapan Elazığ Valisi Muammer Erol, etkinliğin bütçesinin oluşturulması ve konseptinin belirlenmesi amacıyla önümüzdeki günlerde yeni toplantılar yapılacağını ifade etti.

Toplantıda şiir akşamlarının Haziran 2010 içerisinde yapılması ve etkinliğin içeriğinin doldurulmasına devam etmek için 21 Ocak’ta yeni bir toplantı yapılmasına karar verildi.
Bir önceki konu başlığımıza göz atmak isterseniz tıklayınız : 18. Hazar Şiir Akşamları Hazırlıkları Başladı