Hazar Şiir Akşamları Hazırlıkları Sürüyor

tarih24.03.2010 08:41 — Haber,
Hazar Şiir Akşamları Hazırlıkları Sürüyor

Uluslararası Hazar Şiir Akşamları'nın 18. si için hazırlık çalışmalarına devam ediliyor. Bu kapsamda yürütülen çalışmaları değerlendirmek üzere yeni bir toplantı yapıldı.

Elazığ Valiliği Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Elazığ Valisi Muammer Erol, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Kılıç, ETSO Başkanı Ali Şekerdağ, Sivrice Kaymakamı Suat Yıldız, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, İl Kültür Müdürü Tahsin Öztürk, ilgili kurumların temsilcileri, kültür sanat camiası ile sivil toplum örgütlerinin yetkilileri katıldı.

Vali Muammer Erol etkinliğin artık bir marka haline geldiğini belirtti. Vali Erol daha sonra sözü etkinliğin içeriğine dair görüşlerini ifade eden katılımcılara bıraktı.

Tertip Komitesi adına bir değerlendirme yapan Prof. Dr. Ahmet Buran komite olarak davet edilecek şairlerin isimlerini belirlediklerini ifade ederek bu isimlerin davet edilmeye başlanacağını kaydetti. Buran, şiir akşamlarına başta Kıbrıs, Azerbaycan, Kırgızistan ve birçok ülkeden belirlenen şairlerin davet edileceğini belirtti. Buran, bu yıl daha önce şiir akşamlarına hiç katılmamış isimleri belirledikleri de sözlerine ekledi.

Toplantıda daha sonra ortaöğretim ve üniversite öğrencileri arasında ayrı ayrı iki kategoride gerçekleştirilecek "Yesevi ve Hoşgörü" temalı şiir yarışmalarının şartları belirlendi ve iki ayrı jüri oluşturularak dereceye girenlerin alacakları ödüller belirlendi.

Toplantı da ayrıca şiir akşamları günlerinde yapılacak olan diğer etkinliklerde belirlendi. Buna göre İletişim Fakultesi tarafından hazırlanan "Hoşgörü" temalı bir sergi açılmasına ve yine "Yesevi ve Hoşgörü" ana başlığını taşıyan bir panel tertip edilmesine de karar verildi.

Toplantının son bölümünde etkinliğin tahmini giderleri görüşülerek bütçe çalışmalarına başlandı.

 
Bir önceki konu başlığımıza göz atmak isterseniz tıklayınız : 18. Hazar Şiir Akşamları 3. İstişare Toplantısı Yapıldı