Şairler Ahmet Yesevi Anısına Buluşacak

tarih10.06.2010 07:38 — Haber,
Şairler Ahmet Yesevi Anısına Buluşacak

Elazığ Valiliğince bu yıl ünlü  Türk Mutasavvıfı Ahmet Yesevi hatırasına düzenlenen 18'nci Uluslararası Hazar Şiir Akşamlarına davet edilen şairlerin yarın Elazığ'a gelmesi bekleniyor.

18. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları etkinleri kapsamında 10 Haziran Perşembe günü,  şiir akşamlarına davet edilen katılımcılar karşılanacak ve  akabinde bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek.

1992 yılından itibaren her yıl geleneksel olarak düzenlenen Uluslararası Hazar Şiir Akşamlarına yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda şair ve yazarlar katılmakta, şiir akşamları bu yönüyle adeta bir şairlerin buluşma noktası haline gelmektedir.
Bu yıl da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Özbekistan, Kırım, Karaçay/Malkar, Makedonya, Kerkük, Suriye, Baskortostan Cumhuriyeti olmak üzere çeşitli coğrafyalardan şairler konuk olacak.
11 Haziran Cuma günü Elazığ Akgün Otel'de 'Hazar Şiir Akşamları'na iştirak eden katılımcılar için tanışma toplantısı düzenlenecek. Daha sonra Fırat Üniversitesi ve Yesevi Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen "Sevgi ve Hoşgörü" konulu Afiş, İllüstrasyon, Fotoğraf ve Kitap sergisi açılışı yapılacak. Aynı gün saat: 14:30'da Elazığ Belediyesi eski binası önünden Elazığ Öğretmenevi önüne kadar her yıl yapılagelen "Şairler Yürüyüşü" gerçekleştirilecek.
Etkinlikler gün içerisinde program dahilinde devam edecek.

 
Bir önceki konu başlığımıza göz atmak isterseniz tıklayınız : 18. Uluslararası Hazar Şiir Akşamlarının programı belli oldu.