"Hoşgörü Senfonisi" Konseri Gerçekleştirildi

tarih12.06.2010 04:15 — Haber,

"Hoşgörü Senfonisi" Konseri Gerçekleştirildi

18. Hazar Şiir Akşamları etkinlikleri kapsamında; Şef Hasan Cihat Örter yönetiminde "Hoşgörü Senfonisi" adlı bir konser gerçekleştirildi.

Ahmet Yesevi anısına ve “Hoşgörü” başlığı ile yapılan 18. Hazar Şiir Akşamlarında dün akşam "Hoşgörü Senfonisi" adlı bir konser gerçekleştirildi. Fırat Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde yapılan konsere Elazığ Valisi Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık, Fırat Üniversitesi Rektörü Feyzi Bingöl ve çok sayıda davetli katıldı.

Besteci Şef Dr. Hasan Cihat Örter’in yönettiği "Hoşgörü Senfonisi" adlı konserde Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencileri de görev aldılar.

Konseri Besteci Şef Dr. Hasan Cihat Örter yönetirken, Şef Yardımcılığını ve Düzenlenmeleri Tolga Karaca yaptı. Konserde Besteci Yrd. Doç. Dr. Güldeniz Ekmen Agiş kendi sesiyle bestelediği Ahmet Yesevi bestelerini de seslendirirken Hasan Cihat Örter de eşlik etti. Konserin ikinci bölümünde ise Hasan Cihat Örter’in perdesiz gitar resitali yer aldı.

Konserin son bölümünde Domra Sanatçısı Alimbay Botakarayev de bir gösteri sundu.
Bir önceki konu başlığımıza göz atmak isterseniz tıklayınız : “Sevgi ve Hoşgörü” Paneli Yapıldı.