19. Hazar Şiir Akşamları Hazırlıkları Başladı

tarih25.02.2011 05:21 — Haber,
19. Hazar Şiir Akşamları Hazırlıkları Başladı

 

19. Hazar Şiir Akşamları Hazırlıkları Başladı

Ülkemizin ve Türk dünyasının kültür hayatına önemli katkılar sağlayan, dostluk ve kardeşlik bağlarının kuvvetlenmesine ve örnek insanların hatırlanmasına vesile olan Uluslararası Hazar Şiir Akşamları'nın 19.su için hazırlık çalışmalarına başlandı.

Hazar Şiir Akşamları hazırlıklarını değerlendirmek üzere gerçekleştirilen “19. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları 1. İstişare Toplantısı” Elazığ Valiliği Toplantı Salonunda yapıldı.

Elazığ Valisi Muammer Erol başkanlığında yapılan toplantıya Elazığ Belediyesi Başkan Vekili Atik Bilici, Fırat Üniversitesi Rektörü Feyzi Bingöl, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, şiir akşamları etkinliklerine destek veren kültür sanat camiası ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Toplantıda önce geçen yıl gerçekleştirilen şiir akşamlarını anlatan bir sunum yapıldı. Daha sonra bir değerlendirme yapan Elazığ Valisi Muammer Erol, “iyinin düşmanının daha iyi ilkesi” olduğunu hatırlatarak amaçlarının en iyi organizeyi yapmak olduğunu söyledi.

Daha sonra toplantının gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi ve katılımcıların görüşleri alındı.

Toplantıda şiir akşamlarının 16–17–18 Eylül 2011 tarihlerinde yapılmasına, final gecesinin Sivrice İl Özel İdaresi Tesislerinde yapılmasına, şiir akşamlarının İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy anısına yapılmasına, Türk Dünyası Hizmet Ödülü’nün ise Kırım Milli Meclisi Başkanı Mustafa Cemiloğlu (Mustafa Abdulcemil Kırımoğlu) adına verilmesine, okullarda En İyi Mehmet Akif Şiiri Okuma ve serbest dalda şiir yazma yarışmalarının düzenlenmesine karar verildi.

 
Bir önceki konu başlığımıza göz atmak isterseniz tıklayınız : Şairler Pertek İlçesini Gezdiler