Hazar Şiir Akşamları Programı

tarih06.06.2012 11:12 — Haber,
Hazar Şiir Akşamları Programı

Hazar Şiir Akşamları Programı

21 Haziran 2012 Perşembe günü başlayacak olan 20.Uluslararası Hazar Şiir Akşamları Programı açıklandı.

Aynı gün katılımcıların karşılanması ile başlayacak olan şiir akşamları etkinlikleri, saat 14.30’da Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesinde “Yunus Emre Minyatürleri Sergisi ve Müze Gezisi” ve Saat: 15.00–17.00 arası Harput Gezisinin ardından Saat: 17.00’de Batı Kitap ve Kırtasiye’de yapılacak olan İmza Günü Programı ile sürecek.

Aynı gün akşam Saat: 20.30’da Fırat TV Stüdyosunda Fırat Üniversitesi Konservatuarı, Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ve Müftülük Korosu tarafından “Yunus Emre Tanıtım Konuşması ve Konseri” gerçekleştirilecek.

22 Haziran 2012 Cuma günü ise 09.30–10.30 saatleri arasında Tanışma Toplantısı-Sinevizyon Gösterisi Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Salonunda yapılacak. Program Prof.Dr. Mustafa Tatçı’nın konuşmacı olduğu “Yunus Emre Konferansı” ile sürecek.

Aynı gün öğleden sonra ise 14.30–16.15 arasında Şairler Yürüyüşü-Şiir Akşamları Açılış Töreni yapılacak. Eski Belediye binası önünden Öğretmenevi önüne yapılacak yürüyüşün ardından Öğretmenevi Önünde açılış programı yapılacak.

22 Haziran Cuma günkü program, Avusturya-Viyana Saz Derneği, Mansur Bildik ve Arkadaşları, Serdar Tuncer ve Neyzen Ender Doğan tarafından Saat 20.30’da F.Ü. AKM’de verilecek konser ile tamamlanacak.

23 Haziran 2012- Cumartesi günü ise Karakoçan-Kovancılar-Sivrice-Baskil’de gerçekleştirilecek İlçe Programları ile başlayacak.

Aynı gün Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezindeki iki panel yapılacak. İlk panel saat 09.30’da yapılacak ve “Edebiyat Dernekleri” ele alınacak.

Saat 14.00’te başlayacak panelin konusu ise “Yunus’ta İnsan Sevgisi ve İlahi Aşk” olacak. Oturum Başkanlığını Prof. Dr. İsmail Yakıt’ın yaptığı panele Prof. Dr. Mustafa Tatçı, Doç. Dr. Mustafa Sever, Nariman Abdulvaapov, Doç. Dr. Levent Bayraktar, Yrd. Doç. Dr. M. Kayahan Özgül, Prof. Dr. Almaz Ulvi Binnatova konuşmacı olarak katılacaklar.

Panellerin ardından 15.30’da yine Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde Liselerarası Yunus Emre Bilgi Yarışmasının Finali yapılacak.

Aynı günün son programı ise şiir akşamlarının finali olacak. Saat 20.30 başlayacak olan gece Sivrice Özel İdare Sosyal Tesislerinde yapılacak.

24 Haziran 2012 Pazar günü ise Harput ve Keban Gezi Programının ardından katılımcıların uğurlanması gerçekleştirilecek.
Bir önceki konu başlığımıza göz atmak isterseniz tıklayınız : 20 Hazar Şiir Akşamları Hazırlıkları Başladı.