20. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları

tarih23.06.2012 06:36 — Haber,
20. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları

 

20. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları

Hazar Şiir Akşamları etkinlikleri kapsamında bu sabah “Tanışma Toplantısı-Sinevizyon Gösterisi” ve “Yunus Emre Konferansı” yapıldı.

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Salonundaki programa Vali Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Rektör Prof. Dr. Feyzi Bingöl, Elazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile şiir akşamları için gelen şair ve yazarlar katıldılar.

Toplantının açılışında bir değerlendirme yapan Vali Muammer Erol, Hazar Şiir Akşamlarının geldiği boyut itibariyle Elazığ için bir övünç halini aldığını söyledi. Elazığ halkının, kamuoyunun ve ilgili tüm kurumların etkinliğe sahip çıktığını vurgulayan Vali Erol, etkinliğin uluslararası boyutta yankı bulmasından mutlu olduklarını söyledi.

Programda daha sonra Mümtaz Sami Özok, Erol Çifçi, Ahmet Sarıkaya, Birol Güvenç ve Tevfik Bilen’den oluşan Denizli Yunus Emre Gönül Derneği tarafından Yunus Emre eserlerinden oluşan bir müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Hazar Şiir Akşamlarının 20 yıllık mazisinin anlatıldığı sinevizyon gösterisinin ardından Prof.Dr. Mustafa Tatçı tarafından “Yunus Emre” konulu konferans verildi.

Prof.Dr. Mustafa Tatçı konuşmasında, Yunus Emre’nin kimliği, kişiliği, seyahatleri ve kaleme aldığı eserleri hakkında açıklamalarda bulundu ve şiirlerinden örnekler verdi.
Bir önceki konu başlığımıza göz atmak isterseniz tıklayınız : “Yunus Emre Minyatürleri Sergisi”