Hazar Şiir Akşamları Final Gecesi

tarih26.06.2012 08:19 — Haber,
Hazar Şiir Akşamları Final Gecesi

Hazar Şiir Akşamları Final Gecesi

Bu yıl 20’incisi gerçekleştirilen ve ana teması “Yunus Emre ve Aşk” olan Uluslararası Hazar Şiir Akşamları’nın final gecesi Hazar Gölü kıyısında şairlerin şiirlerine ses vermeleri ile sona erdi.

İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde yapılan Hazar Şiir Akşamları’nın final gecesine Elazığ Valisi Muammer Erol, Eskişehir Valisi Kadir Koçdemir, Merkez Valisi Enis Yeter, Elazığ Milletvekilleri Şuay Alpay, Sermin Balık ve Faruk Septioğlu, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Feyzi Bingöl, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, yazar ve şairler ile davetliler katıldı.

20. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları final gecesinde ilk olarak; "Yunus Emre ve Aşk" temasıyla orta ve yükseköğretim öğrencileri arasında düzenlenen şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

TRT Avaz ve çok sayıda kanal tarafından canlı olarak yayınlanan final gecesinde yurt içinden ve yurt dışından katılan 30 şair sahneye gelerek şiirlerini okudular.

Hazar Şiir Akşamları’nın final gecesinin sonunda Elazığ Valisi Muammer Erol, şairlere Türk Bayrağı işlenmiş tablo hediye etti.

 

 
Bir önceki konu başlığımıza göz atmak isterseniz tıklayınız : Yunus Emre Bilgi Yarışması