21.Uluslararası Hazar Şiir Akşamları

tarih21.06.2013 03:03 — Haber,
21.Uluslararası Hazar Şiir Akşamları

 

21.Uluslararası Hazar Şiir Akşamları

21. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları etkinlikleri sürüyor. Etkinliğin ikinci günü düzenlenen sergi ve sinevizyon gösterisi ve İstanbul Konferansı ile sürdü.

Uluslararası Hazar Şiir Akşamları kapsamında sabah önce “Karpostallarla Eski İstanbul Sergisi” ve Alper Çeker tarafından hazırlanan “Yahya Kemal Fotoğrafları ve El Yazıları Özel Sergisi” ile “Yahya Kemal ve İstanbul İllüstrasyon Sergisi” açıldı.

Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen serginin açılışına Vali Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Vali Erol ve katılımcılar sergiyi açtıktan sonra sergide yer alan eserleri inceleyerek ilgililerden bilgi aldılar.

Program daha sonra katılan yazar ve şairlerin de hazır bulunduğu tanışma toplantısı ile devam etti.

Tanışma toplantısında önce Hazar Şiir Akşamları’nın 21 yılının tanıtıldığı bir sinevizyon gösterisi yer aldı.

Sinevizyon gösterisinin ardından bir konuşma yapan Vali Muammer Erol, Hazar Şiir Akşamlarının dün akşam düzenlenen konserle start aldığını belirterek katılan bütün şair ve misafirleri Elazığ’da görmekten dolayı mutlu olduğunu söyledi. Daha nice 21. Hazar Şiir Akşamlarına ulaşmayı dilediklerini söyleyen Vali Erol, şiir akşamlarının gelişip güzelleşmesi için sürekli bir gayretin olduğunu, Hazar Şiir Akşamları’nın kültür sanat dünyasında bilinen, izlenen ve beğenilen bir organizasyon olduğunu kaydetti. Vali Erol, etkinliğin kamu eliyle organizesinden daha çok sivil bir etkinlik olmasını da tercih ettiklerini söyledi.

Vali Erol’un konuşmasından sonra etkiliğe katılan şair ve kültür adamları söz alarak Hazar Şiir Akşamları hakkında duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

Program Prof. Dr. Mustafa Koç’un konuşmacı olduğu “İstanbul" Konferansı” ile sona erdi.
Bir önceki konu başlığımıza göz atmak isterseniz tıklayınız : Hazar Şiir Akşamları Programı Açıklandı