Şair ve Yazarlar İmza Gününde Buluştu

tarih21.06.2013 09:37 — Haber,
Şair ve Yazarlar İmza Gününde Buluştu

 

Şair ve Yazarlar İmza Gününde Buluştu

Batı Kitabevi’nde gerçekleştirilen imza programına Vali Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk ile konuk yazar ve şairler katıldılar.

Konuk yazar ve şairlere hitaben bir konuşma yapan Vali Muammer Erol katılımcı konukları 21 yıldır devam eden Hazar Şiir Akşamları ve Elazığlılar adına konuk etmekten dolayı mutlu olduklarını söyledi. Şiir akşamlarının bu yıl Yahya Kemal Beyatlı anısına ve İstanbul temalı olarak gerçekleştirildiğini söyleyen Vali Erol, Elazığ’ın önemli bir kültür birikimine sahip olduğunu, şiir akşamlarının da bunun bir yansıması olduğunu söyledi.

Kazakistan’dan katılan şairler Kazakistan’ın Petropavlovsk Şehri Valisi Samet İskenderov tarafından Vali Muammer Erol’a hitaben yazılan, Kazakistan Türkiye dostluğuna ve Hazar Şiir Akşamları’nın önemine değinen mektubunu okuyarak takdim ettiler.

Programda daha sonra şiir akşamlarına katılan yazar ve şairler kitaplarını imzalayarak Vali Erol’a takdim ettiler ve şiirlerinden örnekler sundular.

 

 

Bir önceki konu başlığımıza göz atmak isterseniz tıklayınız : Şiir Akşamları Ferhat Göçer’le Başladı