21. Hazar Şiir Akşamları Final Gecesi

tarih24.06.2013 10:45 — Haber,
21. Hazar Şiir Akşamları Final Gecesi

Hazar Şiir Akşamları Final Gecesi

Bu yıl 21’incisi gerçekleştirilen ve Yahya Kemal Beyatlı anısına İstanbul temalı olarak gerçekleştirilen Uluslararası Hazar Şiir Akşamları’nın final gecesi Hazar Gölü kıyısında şairlerin şiirlerine ses vermeleri ile sona erdi.

İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde yapılan Hazar Şiir Akşamları’nın final gecesine Elazığ Valisi Muammer Erol, Elazığ Milletvekilleri Şuay Alpay, Sermin Balık ve Zülfü Demirbağ, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, yazar ve şairler ile davetliler katıldı.

Havai fişek gösterisiyle başlayan Uluslararası Hazar Şiir Akşamları final gecesinde Makedonya, Kıbrıs, Kosova, Kırım, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan gibi ülkelerden gelen şairler ile Türkiye'den katılan şairler ağırlıklı olarak “İstanbul” temalı şiirler okudular.

TRT Avaz ve yerel kanallar tarafından canlı olarak yayınlanan final gecesinde Liseler arası Yahya Kemal Beyatlı şiirleri okuma yarışmasında 1. olan Necip Güngör Kısaparmak Anadolu İletişim Meslek Lisesi öğrencisi Usame Yıldız’da Yahya Kemal’in “Aziz İstanbul” şiirini seslendirdi

Hazar Şiir Akşamları’nın final gecesinin sonunda Elazığ Valisi Muammer Erol şairlere Türk Bayrağı işlenmiş tablo hediye etti.

 
Bir önceki konu başlığımıza göz atmak isterseniz tıklayınız : Liseler "Yahya Kemal" Konusunda Yarıştı