12. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları

tarih30.07.2013 15:22 — Etkinlik,

12. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları 23-25 EYLÜL 2004 yılında Nüzhed Dede anısına ELAZIĞ-SİVRİCE'de düzenlemiştir...
 

12. Uluslar arası Hazar Şiir Akşamları 23-25 Eylül 2004 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, Türk İş Birliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığının katkıları ile; Elazığ Valiliğinin himayelerinde; Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü, Sivrice Kaymakamlığı, Sivrice Belediyesi, Türk Edebiyatı Vakfı ve Türk dünyası Yazarlar ve Sanatçılar Vakfı, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ve Elazığ Musiki Konservatuarı Derneğinin işbirliği ile gerçekleştirilen program,  Harput kültür ikliminin yetiştirdiği şair Nüzhet Dede anısına düzenlendi.

12. Uluslar arası Hazar Şiir Akşamları’na ülkemizin bilim ve sanat şahsiyetlerinin yanı sıra Arnavutluk, Kosova, Makedonya, Kırım, Bulgaristan, Batı Trakya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Kırgızistan ve Kerkük’ten yaklaşık 100’e yakın şair, yazar, sanatçı ve bilim adamı katıldı.

Kapsamlı bir şekilde hazırlanan 12. Uluslar arası Hazar Şiir Akşamları programı, bu yıl ilk defa gerçekleştirilen “Şairler Yürüyüşü’yle başladı.

Belediye önünden 23 Eylül Perşembe günü saat 14.30’da başlayan yürüyüş, Gazi Caddesi boyunca devam edip Elazığ Öğretmen Evi önünde son buldu.
Bir önceki konu başlığımıza göz atmak isterseniz tıklayınız : 11. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları