Şiir Akşamları Değerlendirme Toplantısı

tarih22.05.2009 10:35 — Haber,
Şiir Akşamları Değerlendirme Toplantısı

 

Ülkemizde ve Türk dünyasına mensup diğer ülkelerin kültür hayatına; aramızdaki dostluk ve kardeşlik bağının kuvvetlenmesine önemli katkılar sağlayan ve örnek insanların hatırlanmasına vesile olan Uluslar arası Hazar Şiir Akşamları'nın 17.si Haziran ayında gerçekleştirilecek.

 

Türk Edebiyatının ölümsüz şairlerinden merhum Necip Fazıl Kısakürek anısına yapılacak olan  17. Uluslar arası Hazar Şiir Akşamları hazırlık ve değerlendirme  toplantısı İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Vali Muammer Erol'un başkanlığındaki toplantıya Vali Yardımcısı Bedrettin Özmen, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Fırat Üniversitesi'nden yetkililer ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

 

Toplantıda, taslak program İl Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk tarafından okundu. Öztürk, yurt dışından Türkiye'den ve Elazığ'dan etkinliğe katılacak şairlerin, panelistlerin, dergilerin ve  diğer katılımcıların isimlerini okudu, faaliyetin gerçekleştirileceği mekanlar ile Şiir Akşamlarının yapılacağı Hazar Gölü kıyısındaki İl Özel İdaresi Kampı hakkında bilgiler verdi.

Program hakkında karşılıklı görüş alış-verişinde bulunulan toplantıda, 17. Uluslar arası Hazar Şiir Akşamları etkinliğinin ilde ve ülke genelinde yeterince duyurulması için yapılacak çalışmalar görüşüldü.

Toplantının sonunda alınan kararlar sonucunda 17. Hazar Şiir Akşamlarının etkinliğinin ayrıntılı programı belirlendi.

 
Bir önceki konu başlığımıza göz atmak isterseniz tıklayınız : Hazar Şiir Akşamları Çalışmaları Devam Ediyor